Home Acties 11 feiten én misleidingen bij de nieuwe pgb-plannen

Terug naar afhankelijkheid en bevoogding. Afbraak van innovatieve vormen van zorg. De nieuwe pgb-plannen van dit kabinet zijn desastreus, al wil het kabinet ons anders doen geloven.

Aan de hand van onder andere het interview met Fleur Agema (PVV) op 1 juni bij Knevel & Van den Brink laten we u zien wat de feiten zijn rondom de nieuwe pgb-plannen, welke uitlatingen daarover worden gedaan en waar u zich niet door moet laten misleiden.

 

Actie

Om deze plannen te keren is actie nodig. Per Saldo rekent ook op u!

Houd de berichtgeving op hun website in de gaten. 

Feit nummer 1: ernstig beperkt, toch geen pgb-behoud

Iemand krijgt een indicatie voor verblijf, de zogenoemde ‘verpleeghuisindicatie’, als hij gedurende de hele dag zorg nodig heeft. Lang niet iedereen met een ernstige beperking heeft een indicatie voor verblijf, dus lang niet iedereen met een ernstige beperking heeft een pgb in de vorm van een zorgzwaartepakket (zzp). Iemand met een dwarslaesie of een spierziekte kan heel goed zelfstandig wonen met een aantal uren hulp per dag. En als iemand in staat is zelf hulp in te roepen door te roepen of via de telefoon, dan is er al geen indicatie voor verblijf meer mogelijk. Hij of zij gaat het pgb dus kwijtraken als het aan het kabinet ligt.

Fleur Agema in Knevel & Van den Brink

'Hierover is veel onduidelijkheid ontstaan, omdat we de laatste dagen mensen met ernstige handicaps in beeld kregen die heel erg bang gemaakt zijn, doordat ze misschien hun mogelijkheid om zelfstandig te kunnen blijven wonen kwijtraken. Die groep, met een verpleeghuisindicatie, hoeft zich geen zorgen te maken. De mevrouw in het filmpje, Erna van Vondel, zou als ze het pgb niet zou hebben, in een instelling wonen. Voor al deze mensen geldt, dat het pgb blijft bestaan. Dat niet alleen, we gaan het wettelijk verankeren. Dus het wordt een wettelijk recht op zorg.'

De misleiding

Erna van Vondel, de vrouw van het filmpje, woont in een aangepaste woning van een stichting. Ondanks haar ernstige handicap hoeft zij geen indicatie voor verblijf te hebben. Als zij in een Fokuswoning woont, is dat zelfs een contra-indicatie. Een expliciete voorwaarde voor bewoners van Fokuswoningen is namelijk, dat zij voldoende sociaal zelfredzaam zijn en geen indicatie hebben voor – langdurig – verblijf. Mensen die in Fokuswoningen wonen, krijgen dus per 2014 geen pgb meer.

 

Onderzoek voor opzetten Psychiatrisch Cafe in Hoorn

RCO De Hoofdzaak is van plan om een psychiatrie cafe op te zetten in Hoorn.
Wij zouden graag uw wensen willen weten waaraan dit cafe zou moeten voldoen. Daarom hebben wij de volgende vragenlijst opgesteld.

Bent u woonachtig in West-Friesland en heeft u eventueel intresse in zo'n cafe, wilt u dan deze vragenlijst invullen ?

Bij voorbaat dank voor uw medewerking